PILNE
Co jeść przed startem?

Odpowiedni posiłek przed startem jest niczym paliwo dla bolidu F1. Podczas wyścigu korzystasz z zasobów energii gromadzonych w tłuszczach i węglowodanach. Aby jak najlepiej wykorzystać te zasoby warto zacząć planować posiłek o wiele wcześniej. Warto dodać, że jeden porządny posiłek przed startem nie uczyni z Ciebie drugiego Phelpsa jeżeli na co dzień odżywiasz się w niewłaściwy sposób.


Idealny posiłek przed startem musi być bogaty w większości w węglowodany, mniejszą część muszą stanowić białka i tłuszcze. Te dwa ostatnie składniki potrzebują dużo czasu na strawienie, co podczas startu może objawiać się bólami brzucha. Im bliżej startu tym mniej powinieneś pakować do żołądka. Najpóźniej godzinę przed startem sięgnij po banana, ciastko lub napój izotoniczny. Na 2-3 godziny przed startem z powodzeniem możesz uzupełnić niedobory batonikiem energetycznym lub lekko-strawnymi słodyczami. Na 4-5 godzin przed startem, pozwól sobie na porządny posiłek typu: spaghetti lub kanapki z wędliną.