Aktualności 2016

Kolejne medale dla Orki Lubań

Wspaniałe wieści docierają do nas z poznańskich Term Maltańskich, gdzie odbywają się międzynarodowe zawody pływackie POZnań International Swimming Cup 2016. Dzisiejszego poranka bracia Rafał i Robert Kusto razem stanęli na podium, zdobywając złoty i srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem klasycznym. Złoty medal zdobyła też sztafeta 4x50 m stylem dowolnym.

Czas 2:13.24, który dał Rafałowi złoty medal jest jednocześnie nowym rekordem zawodów POZnań International Swimming Cup 2016.

- Nasi zawodnicy pływają na zmęczeniu, bo w ubiegłym tygodniu wróciliśmy ze zgrupowania w Szklarskiej Porębie – mówi trener Adam Musiał -  tym bardziej cieszy złoto naszej sztafety, jest to znak, że w doskonałej formie są wszyscy startujący zawodnicy.

Dzisiejszego popołudnia startujący w sztafecie 4x 50 m stylem dowolnym Kusto Robert, Szkirpan Jonasz, Torba Kacper, Kusto Rafał zdeklasowali rywali kończąc wyścig z czasem 1:37.84. Kolejna na metę dotarła sztafeta z UKP Torpeda Oleśnica z czasem 1:42.18, tracąc do naszych pływaków 4.34 s.

Liczymy na to, że to nie koniec sukcesów w Poznaniu, bowiem pojechała tam 11 osobowa reprezentacja klubu. Przed zawodnikami z Lubania jeszcze jutrzejszy dzień zmagań w Termach Maltańskich. Jutro postaramy się poinformować o wynikach jakie osiągnęli nasi pływacy.

POZnań International Swimming Cup to zawody dla profesjonalistów i pływaków niezrzeszonych – w poprzednich latach znane były jako Sheraton Poznan Cup. Dla pływaków z Lubania jest to ostatni sprawdzian przed mającymi odbyć się za miesiąc mistrzostwami Polski.

Odwołane zajęcia 23-24.06.2016

W dniach 23 - 24.06.2016 roku (czwartek i piątek)

z powodu przerwy technicznej

na pływalni "LAGUNA"

zostają odwołane zajęcia w klubie

"ORKA" Lubań.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim za

Wspólnie przeżyty sezon 2015/2016

Życzymy miłego wypoczynku.

za zarząd

Andrzej Kulig

Dzień dziecka 2016

W dniu 31 maja 2016 roku organizujemy zawody z okazji Dnia dziecka.
Komunikat w załączeniu

Załączniki: