PILNE

Aktualności 2014

BOŻE NARODZENIE 2014-plan zajęć

22.12.2014r. - zajęcia 15:30 do 17:30
23.12.2014r. - zajęcia 15:30 do 17:30

W nowym roku 2015 zajęcia zaczynamy od 7.01.2015r.

Na feriach zimowych zajęcia odbywają się w godzinach 15:30 do 17:30

Zgrupowanie Szklarska Poręba

W dniach 29.11 do 11.12.2014r. wyjeżdżamy na zgrupowanie do Szklarskiej Poręby.

Nabór do szkółki - lista grup

Nabór do szkółki zakończony, listy w załączniku.

Pozostałe informacje u opiekunów grup.

Sezon 2014/2015

Rozpoczynamy 3.09.2014r. o godz: 15:30 - grupy trenujące.

Nabór do szkółki od 8.09 - 12.09.2014r. g. 15:30 i 16:30 (opłata za wstęp 5zł).

Lista grup wkrótce.

 

Godz.

tory

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

15.30

BR

ELIZA ( 1 )

        ?    ( 10 )

ELIZA ( 1 )

      ?           ( 10 )

PAWEŁ ( 9 )

1

KRZYSIEK ( 5 )

KRZYSIEK ( 3 )

KRZYSIEK ( 5 )

KRZYSIEK ( 3 )

ELIZA (12 )

2

PAWEŁ ( 8 )

KRZYSIEK ( 4 )

PAWEŁ ( 8 )

KRZYSIEK ( 4 )

KRZYSIEK ( 5 )

3

ADAM

KRZYSIEK ( 5 )

ADAM

KRZYSIEK ( 5 )

ADAM

4

ADAM

PAWEŁ ( 8 )

ADAM

PAWEŁ ( 8 )

ADAM

5

ADAM

SYLWIA ( 7 )

ADAM

SYLWIA ( 12 )

ADAM

 

16.30

BR

PAWEŁ ( 9 )

SYLWIA ( 11 )

PAWEŁ ( 2 )

SYLWIA ( 11 )

PAWEŁ ( 2 )

1

ELIZA ( 6 )

KRZYSIEK (4)

ELIZA ( 6 )

KRZYSIEK (4)

SYLWIA   ( 7 )

2

ADAM

KRZYSIEK ( 5 )

ADAM

KRZYSIEK ( 5 )

ADAM

3

ADAM

ADAM

ADAM

ADAM

ADAM

4

ADAM

ADAM

ADAM

ADAM

ADAM

5

KRZYSIEK ( 5 )

PAWEŁ ( 8 )

KRZYSIEK ( 5 )

PAWEŁ ( 8 )

KRZYSIEK ( 5 )

 

Pozostałe informacje w załączniku.

 

Załączniki:
Pobierz plik (2014_2015 siatka godzin.pdf)Siatka godzin 2014/2015

Świebodzice 2014

VI OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE W SPRINCIE O PUCHAR KLUBU KIBICA

 

W dniu 24 kwietnia 22 zawodników naszego klubu wzięło udział w VI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Klubu Kibica. Zawodnicy Orki zdobyli 31 medali: 12 złotych, 13 srebrnych i 6 brązowych.

Kusto Rafał 3 złote

Wójcik Monia 1 złoty, 2 srebrne

Młodzińska Wiktoria 1 złoty, 2 srebrne

Cepuchowicz Jakub 1 złoty, 2 srebrne

Kita Katarzyna 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy

Sławiński Marcin 2 złoty, 1 srebrny

Kusto Robert 1 złoty, 1 srebrny

Szkirpan Jonasz 1 złoty, 1 brązowy

Kolotilov Edwin 1 złoty, 1 brązowy

Torba Kacper 1 srebrny, 1 brązowy

Parzylski Hubert 1 srebrny, 1 brązowy

Tkaczyk Konrad 1 srebrny

Puzio Radosław 1 srebrny

Sztafeta 4 X 50 m dowolnym w składzie: Parzylski Hubert, Szkirpan Michał, Rakowski Maciej, Cepuchowicz Jakub zajęła 3 miejsce

 

Wielkie brawa dla zawodników i trenerów.

MPJ 2014

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

 

W czterech miastach:

OLSZTYN

GLIWICE

GORZÓW WIELKOPOLSKI

OPOLE

Z naszego klubu wzięło udział 13 zawodników zdobyli 4 złote i 2 brązowe medale (bracia KUSTO),  zakwalifikowali się do 9 finałów A oraz 3 finałów B, pobili 12 rekordów klubu i chyba najważniejsze: pobili 53 rekordy życiowe. Dla każdego z nich występy na tych Mistrzostwach Polski zakończyły się sukcesem czy był to medal, czy sięgnięcie finału, czy rekord życiowy. 

Dolnośląskie Zawody Pływackie 4-5.04.2014r.

W dniach 04 - 05.04.2014r. odbędą się Dolnośląskie Zawody Pływackie w Lubaniu.

W tym roku otrzymaliśmy wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Sponsorów prywatnych.

Komunikat w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy - będzie się działo ....


MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2014


W Olsztynie i w Gliwicach się Mistrzostwa Polski juniorów 14 i 15 lat

14 latkowie z naszego klubu;

RUDEK Wiktoria
TORBA Kacper
STOŁECKI Mateusz

15 latkowie;

KUSTO Rafał
LEWKOWSKI Patryk
KOLOTILOV Edwin

http://megatiming.pl/zawody/mistrzostwa-polski-juniorow-14-lat-4
http://megatiming.pl/zawody/mistrzostwa-polski-juniorow-15-lat-5

Podsumowanie 2013 cd.

 

Z roku na rok osiągnięcia naszego klubu są coraz większe.

Rafał Kusto rekord Polski na 200 klasykiem w swojej kategorii wiekowej

Rafał 5 złotych, jeden srebrny medal na Mistrzostwach Polski rocznika 14 lat,

Robert Kusto  srebrny medal MP, 6 razy w finałach Mistrzostw Polski,

Na braci Kusto możemy liczyć jeżeli chodzi o ten najwyższy poziom,  ale cała wyczynowa grupa naszych zawodników pobijała swoje rekordy życiowe pnąc się w rankingach,

Marcin Sławiński osiągnął finał B na MP

10 naszych zawodników zdobywając klasy sportowe w większości z zapasem rocznym i więcej udowodniają,  że ciężko pracuje na swoje osiągnięcia.

Wiktoria Rudek, Rafał Kusto, Kacper Torba zakwalifikowali się do kadry Wojewódzkiej Młodzików,

utrzymując tradycje naszytego klubu gdzie już od wielu lat w kadrze zawsze są przedstawiciele UKS ORKI Lubań.

Nic nie dzieje się samo - treningi po dwa dziennie, trener, wsparcie rodziców i samozaparcie tych młodych ludzi, bo przecież mogli by w tym czasie grać na komputerze.

Na poranny trening niektórzy muszą wstać przed 5.00 rano, trener Adam Musiał sam też musi się rozwijać a jego zeszyt z treningami jest już cenny, rodzice to wspieranie w ciężkich momentach i duma gdy bity jest rekord życiowy, zdobyty medal czy puchar.

To tylko bardzo krótkie podsumowanie minionego roku, każdego dnia odnosimy sukcesy.

W naszym klubie uczy się pływać, doskonali swoje umiejętności pływackie, przygotowuje do Mistrzostw ponad 200 dzieci.

 

Klasy sportowe zdobyte do końca 2013

KLASY SPORTOWE 

 

Imię i nazwisko Rocznik trener Kl. Sportowa Konkurencja Wynik
Wiktoria Rudek 2000 Adam Musiał II 15 50 grzb. 33.42
Kacper Torba 2000 Adam Musiał II 15 50 dow. 27.11
Rafał Kusto 1999 Adam Musiał II 17/18 200 klas. 02:20.46
Monika Wójcik 1998 Adam Musiał II 16 100 klas. 01:19.75
Robert Kusto 1998 Adam Musiał II 17/18 100 klas. 01:04.62
Marcin Sławiński 1997 Adam Musiał II 16 100 klas. 01:12.40
Konrad Tkaczyk 1997 Adam Musiał II 17/18 50 mot. 27.38
Katarzyna Kita 1995 Adam Musiał I 50 dow. 25.81
Jonasz Szkirpan 1997 Adam Musiał II 17/18 50 mot. 26.81
Edwin Kolotilov 1999 Adam Musiał II 14 100 dow. 01:00.74

 

Podsumowanie 2013 roku

Potencjał jakościowy w roku 2013, w dyscyplinie pływanie DOZP klub UKS ORKA Lubań 

Rekord Polski 14 lat - Rafał Kusto 200 klas. 02:20.46 basen 25m 

2.Medaliści i finaliści Mistrzostw Polski klub UKS ORKA Lubań (sztafety również) 
 

Imię i nazwisko Rocznik trener Kl. Sportowa Konkurencja Wynik Miejsce
basen 50m            
Katarzyna Kita 1995 Adam Musiał I 100 dow. 56.63 5
Robert Kusto 1998 Adam Musiał II 17/18 50 klas. 31.32 4
Robert Kusto 1998 Adam Musiał II 17/18 50mot. 26.64 6
Rafał Kusto 1999 Adam Musiał II 17/18 50 klas. 31.35 1
Rafał Kusto 1999 Adam Musiał II 17/18 100 klas. 01:07.67 1
Rafał Kusto 1999 Adam Musiał II 17/18 200 klas. 02:25.12 1
             
basen 25m            
Robert Kusto 1998 Adam Musiał II 17/18 50 dow. 25.30 8
Robert Kusto 1998 Adam Musiał II 17/18 50 klas. 31.26 3
Robert Kusto 1998 Adam Musiał II 17/18 50 mot. 26.74 6
Robert Kusto 1998 Adam Musiał II 17/18 100 zmn. 01:01.70 5
Rafał Kusto 1999 Adam Musiał II 17/18 50 klas. 31.67 2
Rafał Kusto 1999 Adam Musiał II 17/18 100 klas. 01:07.76 1
Rafał Kusto 1999 Adam Musiał II 17/18 200 klas. 02:27.05 1