PILNE

Aktualności 2013

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców
Ostrowiec Św., 19-22 grudnia 2013r


Kita Katarzyna startuje na tych mistrzostwach w barwach naszego klubu, startuje w dwóch konkurencjach: 100 i 50 m dowolnym. Na 100 m dowolnym  w eliminacjach zajeła 10 miejsce, w pólfinale 4 miejsce z czasem 56,29 a w finale 5 miejsce. Jutro startuje na 50 m, w eliminacjach jest wystawiona z drugim czasem. Zachęcam do kibicowania - zaczyna się o 9.00 i jest transmisja Video. Mam nadzieje że w najblizszym czasie przedstwaie blizej tę sympatyczną zawodniczkę.

Lubań.pl

Mamy rekordzistę!

Mamy rekordzistę!

Po sześciu latach udało się pobić rekord Polski 14-latków w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym. Dokonał tego pływak z Lubania - Rafał Kusto podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu w Nowej Rudzie, które odbywały się 13 i 14 grudnia.

Rafał Kusto - rekordzista Polski

Wynik Rafała to 2:20,46 co oznacza, że nasza gwiazda sportu poprawiła o 0.92 sek. dotychczasowy rekord, który należał do Wojciecha Bachowskiego z Warty Poznań. Na noworudzkich mistrzostwach okręgu doskonale zaprezentowali się wszyscy zawodnicy Orki Lubań zdobywając 6 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale (Rafał i Robert Kusto oraz Katarzyna Kita) i zajmując wysokie pozycje tuż za podium - Jonasz Szkirpan 3 razy zajął 4 miejsce a Monika Wójcik 2 razy. W klubie padły też 42 życiówki.

swimrankings

wyniki z Mistrzostw Okręgu

http://www.swimrankings.net/index.php?page=meetDetail&meetId=576030&clubId=72951

rekordy

Rekordy klubu uaktualnione, a było tego sporo po ostatnich zawodach. 
W rekordach klubu zauważycie że pojawiła się nowa zawodniczka: Kita Katarzyna, nie są to jej rekordy życiowe ale najlepsze wyniki w barwach naszego klubu. Kita Katarzyna jest Mistrzynią Polski z tego roku na 50 m dowolnym i wicemistrzynią Polski na 100 m dowolny.

Nowa Ruda

Zimowe Mistrzostwa Okręgu 2013
Nowa Ruda, 13- - 14-12-2013

Nasi zawodnicy zdobyli 6 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe, Medale zdobywali bracia Kusto i Kita Katarzyna, są też medalowi pechowcy: Szkirpan Jonasz zajął 3 razy 4 miejsce a Monika Wójcik 2 razy.
padły w klubie 42 życiówki.

wyniki przedstawię tym razem w taki sposób: najpierw macie konkurencje potem miejsce, czas, pkt FINA, czas zgłoszeniowy, procent postępu i ilość rekordów życiowych.

 
 
 

Rekord Polski!!!!!!!

REKORD POLSKI !!!!!!!!!!

Rafał Kusto na Mistrzostwach Okręgu pobił rekord Polski 14 latków ustanowiony w 2007 roku.
Czas Rafała - 2:20,46 to nowy rekord Polski junior 14 lat

pamietajcie o plebiscycie sportowca roku miasta Lubań bo Rafał jest nominowany do tego plebiscytu - głosujcie

XIV Swimming Meeting KAMINIARZ CUP

W Lesznie:
na 100 motylem Robert 2 miejsce, 
na 200 klasyk Rafał 1 miejsce i rekord klubu a Robert 3 miejsce
na 200 grzbiet Wiktoria rekord klubu
na 200 zmienny Rafał 1 miejsce
na 100 klasyk Robert 1 miejsce i rekord klubu a Rafał 2 miejsce
na 100 zmienny Robert 1 miejsce, Rafał 3 miejsce, Wiktoria rekord klubu.

Wywiad z trenerem

30.11.2013, 16:43 eLuban.pl

Wywiad z Adamem Musiałem, trenerem UKS "ORKI" Lubań

"Bo pływać, a pływać to jest różnica"

Foto: MOSiR Lubań

Zawodnicy "Orki" radzą sobie w ostatnim czasie bardzo dobrze. Przywieźli 45 medali z zawodów w Görlitz, wygrywali na Memoriale Petrusewicza i świetnie spisali się na Grand Prix Polski. O tym jak trenują najlepsi zawodniy w Polsce, o sytuacji pływaków w naszym mieście, o nauce pływania i planach na przyszłość rozmawialiśmy z trenerem Adamem Musiałem.

Zapraszamy do lektury wywiadu. 

eLuban.pl: Dobre występy na Grand Prix Polski w Krakowie, Memoriale Petrusewicza, pierwsi zawodnicy w kadrze narodowej. Co się udało, a co jeszcze przed nami?

Adam Musiał: Idziemy do przodu i wszyscy z nami się liczą. To była i jest ciężka, żmudna praca. Namacalne efekty już widać. Zdobywamy wiele medali na różnych szczeblach. Corocznie z naszego klubu dostaje się do kadry dolnośląskiej około 7 osób i w tym roku również o taki wynik będziemy walczyli. Od 2 lat mamy 2 zawodników w kadrze: Rafała i Roberta Kusto – to spory sukces, bo z całego Dolnego Śląska w kadrze znajduje się 15 zawodników, a dobrych klubów w naszym regionie nie brakuje. W Krakowie, na Grand Prix Polski Rafał, który ma 14 lat, wygrał z zawodnikam w wieku  28-30  w żabce. W rankingu open kształtował się na 12-13 miejscu - na zawodach, gdzie startują seniorzy, najlepsi w Polsce. Teraz jest powołany na wielomecz 15 i 16 latków na Cyprze, gdzie zmierzy się z zawodnikami z Ukrainy, Cypru, Czech, Islandii, Rosji, Turcji, Brazylii, Bułgarii i założy koszulkę narodową, jak w kadrze, będzie reprezentował nasz kraj. W grudniu m.in. wyjeżdżamy do Szklarskiej Poręby, gdzie dodatkowo trenować będziemy na nartach biegowych. Chcemy tam poprawić wydolność zawodników, codziennie przemierzając około 40 km. W marcu startujemy w Zimowych Mistrzostwach Polski.

eLuban.pl: Klub UKS Orka Lubań istnieje już kilka dobrych lat. Czy można powiedzieć, że staliście się już rozpoznawalną marką w świecie pływania?

Adam Musiał: W Polsce mówi się o naszym klubie, że staliśmy się specjalistami w stylu klasycznym. Na Grand Prix Polski dla mnie było dużym zaskoczeniem, że trenerzy naprawdę wysokiej klasy podchodzili do mnie i dopytywali o specyfikę tego trenowania. Czy wprowadziłem coś nowego? Czy coś innego w tej kwestii moi zawodnicy robią? Wymieniliśmy swoje doświadczenia. Pokazałem innym trenerom parę ćwiczeń, które wykonujemy. Byli zaciekawieni. Dodatkowo dobra renoma przyciąga nowych zawodników. Teraz trenuje u nas już dwóch zawodników, którzy przeszli do naszego klubu z innych miejscowości. Mieli pływać w Śląsku Wrocław a trenują w Lubaniu, w Orce. Wynajmują tu mieszkanie, chodzą tutaj do szkoły i wolą pływać u nas w klubie, gdzie wyniki są sprawdzone.

eLuban.pl: To może teraz o czymś co wszystkich interesuje. Jak wyglądają treningi w klubie „Orka” Lubań?

Adam Musiał: Intensywność treningów jest u nas bardzo różnorodna. W naszym klubie pływa 180 osób, z czego trenują zarówno 8-latki, jak i już prawie dorośli, ciężko zatem przedstawić jeden harmonogram czy sposób. W grupie, którą ja się opiekuję, czyli najstarszymi, którzy chcą już naprawdę oddać się pływaniu, potrzeba naprawdę wiele wyrzeczeń, aby się dalej doskonalić. Oni już trenują wyczynowo, teraz staramy się tylko poprawiać ich rezultaty. W naszym przypadku treningi zaczynają się już o 6 rano – 3 razy w tygodniu spotykamy się z samego rana, a dodatkowo codziennie odbywają się treningi popołudniowe. 

eLuban.pl: I wszystko to na basenie?

Adam Musiał: Tak, ale poza wodą również wzmacniamy niektóre elementy takie jak: nawroty, skoki czy dynamika, które są właściwie niemożliwe do wyćwiczenia tylko w basenie. Kiedy nie spotykamy się rano tutaj na basenie, nasi zawodnicy wcale nie mają wolnych poranków. Jeżeli nie trenują w basenie, trenują poza nim. Kiedy nie spotykamy się rano na basenie, organizujemy treningi „na lądzie”. Trudno wytłumaczyć jak dokładnie wyglądają ćwiczenia pływackie, ale tak jak każda dyscyplina sportu, tak i pływanie posiada charakterystyczne ćwiczenia. Tak naprawdę dodatkowo 30% przygotowania odbywa się poza basenem. To niezbędny element, jeżeli myślimy o profesjonalnym pływaniu. Ale sami zawodnicy nie mają najgorzej, czasami dostają ewentualnie wolne niedziele. (śmiech)

eLuban.pl: Jeżeli rodzice zastanawiają się nad wysłaniem swojego dziecka na basen, to w jakim wieku najlepiej to zrobić i jakie plusy przemawiają akurat za wybraniem takiej formy aktywności?

Adam Musiał: Tu działa reguła, która sprawdza się w każdym sporcie, czyli im wcześniej tym lepiej. Niech to na początku będzie zabawa i nie jedyny sport. Niech ten 5-latek próbuje piłki nożnej, koszykówki i innych sportów. Jeśli jednak mówimy już o poważnym podejściu do pływania, to takim wiekiem granicznym są okolice 11 roku życia. Wcześniej każda aktywność jest dobra, bo działa ogólnorozwojowo. Warto wysyłać dzieci akurat na takie zajęcia, bo co ważne dla rodziców, jest to sport właściwie bezkontuzyjny. Dodatkowo poprawia się bezpieczeństwo uczestników, bo prawda jest taka, że jeżeli ktoś mówi, że umie pływać, bo nauczył się sam to daje słowo, że tak naprawdę nie potrafi. 

eLuban.pl: To znaczy?

Adam Musiał: Bo pływać a pływać to jest różnica. Osoby, o których mówię to potencjalni topielce. Oczywiście częściowo przyczyną utonięć jest alkohol czy brawura, ale w głównej mierze wypadkom ulegają osoby, które twierdzą, że pływać potrafią. One rzeczywiście pływają, ale do pierwszego zalania dróg oddechowych. W tym momencie one się duszą, panikują. My uczymy jak obcować z wodą, prawidłowo oddychać, a nie tylko unosić się na wodzie. Trzeba wiedzieć jak np. do przepłynięcia jeziora się przygotować, aby w połowie nie złapał nas skurcz. To może przydać się każdemu w czasie wypoczynku nad wodą.

eLuban.pl: Wracając do sporej liczby klubowiczów - ponad 180 osób. Jak sobie radzicie, biorąc pod uwagę to, że w naszym kraju największe nakłady finansowe trafiają zazwyczaj do piłkarzy?

Adam Musiał: Piłka nożna jest sportem komercyjnym, a pływanie to sport indywidualny, jak wszystkie tego typu dyscypliny cieszy się mniejszym zainteresowaniem. Może za 5,6 lat te środki na piłkę nożną się zwrócą, bo mamy wielu młodych zawodników i może z nich też będą talenty na miarę co najmniej Ekstraklasy. Powiedzmy sobie szczerze, że finansowo wszędzie jest trudno, ale nie każde miasto może szczycić się medalistami, najlepszymi zawodnikami w kraju, a tak jest w przypadku np. Rafała Kusto. Szkoda, że samorządy nie znajdują środków finansowych choćby dla tych najlepszych zawodników na stypendia, aby zachęcić do osiągania coraz lepszych wyników. Piłka nożna w Lubaniu otrzymuje środki dziesięciokrotnie wyższe niż my, a jakie mają osiągnięcia? Każdy widzi. Nasze koszty przewyższają dofinansowanie jakie dostajemy. Wyjazdy na zawody do Olsztyna, Krakowa czy innych miejscowości, koszty pływalni, pensje – to wszystko generuje bardzo duże wydatki. Prawie wszystkie pokrywają rodzice. No cóż, miasta zazwyczaj przypominają sobie o swoich sportowcach, kiedy ktoś znajdzie się np. na olimpiadzie. Wtedy każdy będzie chwalił się, że zawodnik ten pochodzi z danego miasta. Cieszymy się mimo wszystko z przychylności władz jeśli chodzi o możliwość organizacji porannych treningów i dziękujemy za to MOSiRowi i miastu. Bez tej możliwości chyba musielibyśmy się poddać.

eLuban.pl: Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: pk

memoriał 2 dzień

100 klasyk

1. KUSTO Robert - 1:05.55  - puchar!!! rekord klubu

2. KUSTO Rafał - 1:06.29  - 2 miejsce, rekord klubu

WÓJCIK Monika - 1:21.38 – rekord klubu

 

100 m dowolnu

RUDEK Wiktoria - 29.22 – rekord klubu

KUSTO Robert  -  24.79

TORBA Kacper - 27.19 - 3 miejsce w roczniku

KOLOTILOV Edwin  - 28.09

LEWKOWSKI Patryk - 29.62

100 m grzbietem

RUDEK Wiktoria - 1:13.63 - rekord klubu

50 m motylem

WÓJCIK Monika ­- 33.80

 KUSTO Robert - 26.44 – 1 miejsce

KUSTO Rafał - 29.41

KOLOTILOV Edwin - 30.14

TORBA Kacper - 30.71

LEWKOWSKI Patryk - 33.21

XXIV Memoriał M.Petrusewicza

Wrocław, 23- - 24-11-2013 pierwszy dzień

100 m dowolny
TORBA Kacper - 1:01.87 
KOLOTILOV Edwin - 1:02.62 
LEWKOWSKI Patryk - 1:07.59 
WÓJCIK Monika - 1:08.88 

50 m grzbiet
RUDEK Wiktoria - 34.13 - rekord klubu 

100 m klasyk
KUSTO Rafał - 1:06.38 
KUSTO Robert - 1:06.86 

100 m motyl
RUDEK Wiktoria - 1:15.42 - rekord klubu
KUSTO Robert - 59.09 - 1 miejsce – rekord klubu
KOLOTILOV Edwin - 1:11.90 
TORBA Kacper - 1:11.14 

200 m zmienny
WÓJCIK Monika - 2:39.30 rekord klubu
KUSTO Rafał - 2:20.73 

Sztafeta 4 x 100 m zmienny
4:21.10 
KOLOTILOV Edwin 1:13.61 KUSTO Robert 59.31
KUSTO Rafał 1:06.73 TORBA Kacper 1:01.45

cd Rudna

Tytuły najlepszych zawodników i rekordy klubu.

RUDNA - najlepsi zawodnicy w swoich rocznikach:
1 miejsce Wójcik Monika i Torba Kacper
2 miejsce Młodzinska Wiktoria, Rudek Wiktoria, Kusto Robert
3 miejsce Parzyński Hubert

Młodzińska Wiktoria na 50m dowolnym, 200 dowolnym i 50m motylem
Wójcik Monika na 50m klasykiem i 200m zmiennym
Młodziński Hubert na 200m dowolnym
Szkirpan Jonasz na 200m dowolnym

VI OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY RUDNA

VI OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY RUDNA zakończone

Medale:

 

16 medali dla UKS ORKA LUBAŃ:

 

Rudek Wiktoria – złoty, srebrny w roczniku i brąz open

Wójcik Monika – srebrny, brąz w roczniku i srebrny open

Młodzińska Wiktoria – brąz w roczniku

Parzyński Hubert – srebro w roczniku

Torba Kacper – dwa brązowe w roczniku

Sławiński Marcin – dwa brązowe w open

Kurto Rafał – złoty w roczniku

Kolotilov Edwin – dwa  brązowe w roczniku

Cepuchowicz Jakub – brązowy w roczniku

 

 

50 m dowolny

 

Młodzińska Wiktoria 04 – 37,78

Markuszewska Karolina 99 – 34,06

Rudek Wiktoria 00 – 30,45

Pawlewicz Konrad 03 - 41.92

Skórniak Jakub 03 - 47.52

Musiał Filip 04 - 53.46

Parzyński Hubert 02 - 33.28

 Puzio Radosław 01 - 34.83

Cepuchowicz Jakub 02 -35.53

 Rękowski Maciej 02 - 36.37

Torba Kacper 00 - 27.65  – 3 miejsce w swoim roczniku

Kusto Rafał 99 - 29.28

Kolotilov Edwin 99 -.31

 Lewkowski Patryk 99 - 30.14

Stołecki Mateusz 00 - 30.70

Szkirpan Jonasz 97 - 26.74

Tkaczyk Konrad 97 - 26.77

Juszczyk Dawid 97 - 29.25

Pogodziński Dorian 97 - 29.82

 

200 m dowolny

 

Młodzińska Wiktoria 04 - 3:04.57 218 42.14 47.97 49.72 44.74- 3 miejsce w swoim roczniku

Wójcik Monika 98 - 2:32.11 390 35.98 38.42 39.72 37.99

Rudek Wiktoria 00 - 2:34.07 375 36.14 39.66 40.08 38.19

Parzyński Hubert 02 - 2:40.56 237 35.63 42.16 42.76 40.01

Kolotilov Edwin 99 - 2:21.87 343 33.19 36.71 37.77 34.20 - 3 miejsce w swoim roczniku

Szkirpan Jonasz 97 - 2:07.83 469 29.06 32.87 33.78 32.12

Tkaczyk Konrad 97 - 2:22.33 340 29.46 34.90 38.94 39.03

 

50 m grzbietowy

 

Rudek Wiktoria 00 - 34.21  -3 miejsce open i 1 miejsce w swoim roczniku

Skórniak Jakub 03 - 49.53

Pawlewicz Konrad 03 - 50.09

Musiał Filip 04- 53.87

Cepuchowicz Jakub 02 - 40.67 – 3 miejsce w swoim roczniku

Szkirpan Michał 02 - 43.01

Rękowski Maciej 02 49.43 95

Torba Kacper 00 - 34.89 272

Lewkowski Patryk 99 - 38.64 200

Szkirpan Jonasz 97 - 31.43 372

Sławiński Marcin 97 - 33.02 321

Pogodziński Dorian 97 -36.41 239

 

50 m klasyk

 

Wójcik Monika 98 - 38.87 – 3 miejsce  w swoim roczniku

Markuszewska Kornela 99 - 40.83

Pawlewicz Konrad 03 - 55.85

Skórniak Jakub 03 - 58.68

Cepuchowicz Jakub 02 - 46.05

Kusto Rafał 99 - 34.37 – 1 miejsce w swoim roczniku

Kolotilov Edwin 99 - 36.85

Sławiński Marcin 97 - 33.67 – 3 miejsce open

Juszczyk Dawid 97 - 36.71

 

50 m motyl

 

Młodzińska Wiktoria 04 - 44.72

Rudek Wiktoria 00 - 33.29 – 2 miejsce w swoim roczniku

Wójcik Monika 98 - 35.38

Markuszewska Kornela 99 - 36.40

Parzyński Hubert 02 - 39.85- 2 miejsce w swoim roczniku

Szkirpan Michał 02 - 45.50

Puzio Radosław 01 - 46.49

Rękowski Maciej 02 - 47.07

Kolotilov Edwin 99 - 30.61 – 3 miejsce w swoim roczniku

Torba Kacper 00 - 31.17

Lewkowski Patryk 99 - 32.71

Stołecki Mateusz 00 - 34.48

Szkirpan Jonasz 97 - 27.88

Tkaczyk Konrad 97 - 29.31

Sławiński Marcin 97-29.81

Juszczyk Dawid 97 - 30.79

Pogodziński Dorian 97 - 31.18

 

200 m zmiennym

 

Wójcik Monika 98 - 2:45.53 426 35.25 44.78 46.57 38.93 – 2 miejsce open i 2 w swoim roczniku

 

Torba Kacper 00 - 2:36.77 341 32.88 42.01 47.61 34.27 – 3 miejsce w swoim roczniku

Sławiński Marcin 97 - 2:25.99 423 31.70 39.06 40.46 34.77 – 3 miejsce open

 

4 x 50 m dowolnym sztafeta mieszana

 

6. UKS "Orka"' Lubań 1 UKS "Orka"' Lubań 1:57.12 327

Rudek Wiktoria 00 30.59 Wójcik Monika 98 32.50

Szkirpan Michał 02 27.41 Tkaczyk Konrad 97 26.62

 

10. UKS "Orka"' Lubań 2 UKS "Orka"' Lubań 2:06.55 259

Młodzińska Wiktoria 04 34.00 Markuszewska Kornela 99 38.31

Torba Kacper 00 28.00 Sławiński Marcin 97 26.24

 

Wielkie gratulacje dla zawodników, rodziców, trenerów.

Grand Prix Kraków

Na Grand Prix w Krakowie na krótkim basenie (25 m) wśród najlepszych zawodników kraju nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. W porównaniu do tych najlepszych są bardzo młodzi i jeszcze są klasyfikowani w kategoriach wiekowych a w tych bracia Kusto są na samym szczycie. Bracia napędzeni starszą konkurencją zrobili po 4 rekordy życiowe jednocześnie rekordy klubu i o ile dobrze pamietam Rafał dwa rekordy okręgu

Kusto Robert (15 l.) UKS Orka Lubań 3414
50m klasyczny 29.85 605 - rekord
100m klasyczny 1:07.01 571
50m motylkowy 26.27 571 - rekord
50m dowolny 24.58 563 - rekord
100m zmienny 1:01.57 558 
100m motylkowy 59.29 546 - rekord

Kusto Rafał (14 l.) UKS Orka Lubań 3190
100m klasyczny 1:06.39 587 - rekord i to rekord okręgu
200m klasyczny 2:25.24 573 - rekord i też rekord okręgu
50m klasyczny 30.86 547 - rekord
100m zmienny 1:03.45 510
200m zmienny 2:17.52 506 - rekord
50m dowolny 26.15 467

Te liczby po czasach to punkty FINA wg których klasyfikowani sa zawodnicy (1000 to rekord swiata),
ale nie tylko bracia Kusto się spisali, trzeba bardzo pochwalić Tkaczyka Konrada który staje się naszym specjalistą od dłuższych dystansów i pobija rekordy na 200 i 400 dowolnym.

Tkaczyk Konrad (16 l.) UKS Orka Lubań 2707
100m motylkowy 1:01.96 479
100m dowolny 57.69 472
50m dowolny 26.29 460 
50m motylkowy 28.74 436
400m dowolny 4:39.75 436 - rekord
200m dowolny 2:12.26 424 - rekord

Szkirpan Jonasz bije rekord a raczej go ustanawia bo wcześniej go w naszym klubie nie notowalismy - komu by się chciało, i kto by dał radę przepłynąć 200 m koniem czyli motylem czy delfinem.

Szkirpan Jonasz (16 l.) UKS Orka Lubań 2353
50m motylkowy 27.50 498
100m dowolny 57.08 488
50m dowolny 25.97 477
100m motylkowy 1:02.04 477
200m motylkowy 2:26.48 413 - rekord

Startowali też Marciń Sławiński i Juszczyk Dawid pokonując swoje rekordy życiowe

Za tymi sukcesami stoi ciężki trening i "treser" trener Adam Musiał no i rodzice wspierajacy swoje pociechy, a teraz bardzo dumni. 

Wielkie gratulacje i dalszych sukcesów.

X ZIMOWE MISTRZOSTWA ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO

Rudek Wiktoria 3 złote medale
Torba Kacper 3 złote medale
Młodzińska Wiktoria 1 złoty i 1 brazowy
Cepuchowicz Jakub 2 srebrne i 1 brązowy
Podolak Maryla 1 brazowy
Wójcik Mateusz 1 brazowy
Szkirpan Michał 1 brazowy

Braowo dla zawodników i trenerów

Wyniki:http://live.omegatiming.pl/rybacki/2013/10_26_legnica/wyniki.pdf

Sportowiec Roku Ziemia Lubańska

Robert Kusto w plebiscycie - sportowiec roku
Gazeta Ziemia Lubańska organizuje coroczny plebiscyt na sportowca roku, nominowanych jest 7 zawodników. Głosy oddajemy na kuponach umieszczonych w gazecie do 15 stycznia 2014 r. Głosujemy na naszego zawodnika!

Źródło: Ziemia Lubańska Nr 20(475)


Rekordy z Görlitz sprostowanie

Sprostowanie:
Dopiero jak zapisywałem rekordy zauważyłem brak oficjalnego czasu najmłodszej grupy - 10-cio latków kobiet na dystansie 50 m stylem motylkowym. Pierwsza zawodniczka jest MŁODZIŃSKA Wiktoria i jej czas staje się rekordem klubu, gratulacje.

Rekordy z Görlitz

Z zestawienia trenera Krzyśka Walcfelta porównałem rekordy klubu i okazało się że woda w Niemczech była szybka, bo Robert Kusto pobił dwa własne rekordy z finałów MP i jeden wyrównał, Wiktoria Rudek 3 rekordy klubu, Monika Wójcik rekord na 100 zmienny, Rafał Kusto na 50 klasykiem, Szkirpan Jonasz rekord na 50 m grzbietowym.

Zawody w Görlitz

5 października 2013 roku odbędą się zawody w Görlitz.
W załączeniu program w języku niemieckim.


Załączniki:
Pobierz plik (gerlitz.pdf)Program zawodów

Nauka pływania - podział na grupy

Od dnia 09.09.2013 rozpoczynamy naukę pływania dla dzieci.
Poniżej przedstawiamy podział na grupy oraz dni i godziny zajęć.
 
OPŁATY:

BRODZIK:
1 dziecko - 100 zł/m-c
2 dzieci (rodzeństwo) – 140 zł/m-c

GŁĘBOKI BASEN:
1 dziecko - 120 zł/m-c
2 dzieci (rodzeństwo) – 160 zł/m-c

3 i więcej dzieci (rodzeństwo) - ustalane indywidualnie.

Termin wnoszenia opłat: ostatni dzień miesiąca z góry za kolejny miesiąc.
 
Jeżeli ostatni dzień jest dniem świąteczny to opłata winna być uiszczona do ostatniego dnia roboczego poprzedzającego ten dzień.

Wpłaty można dokonywać bezpośrednio w biurze klubu lub na konto:
BGŻ S.A. 
37 2030 0045 1110 0000 0143 9210


W przypadku wpłaty na konto prosimy o dostarczenie potwierdzenia (pierwsze zajęcia miesiąca).

W przypadku potrzeby zmiany grupy lub innych problemów prosimy o kontakt z trenerami.

grupa zaawansowana - BRODZIK PONIEDZIAŁEK 16:30 ŚRODA 15:30

1. Oliwia Świca

2. Wiktor Wyżkowski

3. Dawid Idaczyk

4. Filip Rybski

5. Lilijana Lenik

6. Kacper Krupowicz

7. Marysia Haczela

8. Izabela Kogiel

9. Natalia Obruśnik

10. Adriana Kornacewicz

11. Wiktor Nyrka

12. Olaf Rudek

13. Zuzanna Wyżykowska

14. Martyna Kiszkiel

15.  Marta Grzybowska

16. Krzysztof Przyszło

 

grupa Maluszki - BRODZIK PONIEDZIAŁEK,ŚRODA 16:00

1. Duszyńska Nadia

2. Kożuszyn Lena

3. Wójcik Bartosz

4. Sławińska Hanna

5. Kuzdrowska Kinga

6. Minkiewicz Karolina

7. Jęczmionek Karol

8 Szulwińska Magdalena

9. Kazimierczak Kornel

10. Jackiewicz Julia

11. Mazur Laura

12. Grzegorczyk Kacper

13. Kaleta Alicja

 

grupa Maluszki - BRODZIK PONIEDZIAŁEK,ŚRODA 16:30

1. Nyrka Katarzyna

2. Martusiak Iga

3. Woźniak Szymon

4. Jankowski Michał

5. Mankiej Jan

6. Kurczewska Lena

7. Wieliczkiewicz Maja

8. Przyłęcki Janusz

9. Bodzenta Lulia

10. Leszczyńska Marysia

11. Rękowski Patryk

12. Furdykon Maja

 

grupa początkująca  - BRODZIK ŚRODA, PIĄTEK 16:30

1.Janikowski Jakub

2.Mankiej Michał

3.Mankiej Oliwia

4.Brodowicz Olga

5.Kosak Kinga

6.Socha Bartosz

7. Kopała Dominik

 8.Dudzińska Diana

9. Ałykow Wiktoria

10. Krasowska Iga

11.Nawrocka Daria

12. Kumoś Szymon

13. Doliński Jakub

14. Wieczorek Natalia

15.  Wieczorek Marzena

 

grupa poczatkująca - BRODZIK WTOREK, CZWARTEK 15:30

1. Michał Serewis

 2.Julia Kochanowska

3. Dominika Polerecka

4.Bartosz Kuchmistrz

5.Korneliusz Guła

6. Agnieszka Turkiewicz

7.Bartek Tatarczuk

8. Wiktoria Niechwładowicz

9. Dominik Matoga

10. Zuzanna Kos

11.Wiktoria Wójcik

12.Olga Trzebiatowska

13.Radosław Herbuś

14. Igor Rafferty

15. Adam Socha

 

grupa poczatkująca - BRODZIK WTOREK, CZWARTEK 16:30

1.  Ajple Jakub

2. Matysiak Mateusz

3.Tumilewicz Konrad

4.Kabata Dawid

grupa zaawansowana - BRODZIK PONIEDZIAŁEK 16:30 ŚRODA 15:30

1. Oliwia Świca

2. Wiktor Wyżkowski

3. Dawid Idaczyk

4. Filip Rybski

5. Lilijana Lenik

6. Kacper Krupowicz

7. Marysia Haczela

8. Izabela Kogiel

9. Natalia Obruśnik

10. Adriana Kornacewicz

11. Wiktor Nyrka

12. Olaf Rudek

13. Zuzanna Wyżykowska

14. Martyna Kiszkiel

15.  Marta Grzybowska

16. Krzysztof Przyszło

 

grupa Maluszki - BRODZIK PONIEDZIAŁEK,ŚRODA 16:00

1. Duszyńska Nadia

2. Kożuszyn Lena

3. Wójcik Bartosz

4. Sławińska Hanna

5. Kuzdrowska Kinga

6. Minkiewicz Karolina

7. Jęczmionek Karol

8 Szulwińska Magdalena

9. Kazimierczak Kornel

10. Jackiewicz Julia

11. Mazur Laura

12. Grzegorczyk Kacper

13. Kaleta Alicja

 

grupa Maluszki - BRODZIK PONIEDZIAŁEK,ŚRODA 16:30

1. Nyrka Katarzyna

2. Martusiak Iga

3. Woźniak Szymon

4. Jankowski Michał

5. Mankiej Jan

6. Kurczewska Lena

7. Wieliczkiewicz Maja

8. Przyłęcki Janusz

9. Bodzenta Lulia

10. Leszczyńska Marysia

11. Rękowski Patryk

12. Furdykon Maja

 

grupa początkująca  - BRODZIK ŚRODA, PIĄTEK 16:30

1.Janikowski Jakub

2.Mankiej Michał

3.Mankiej Oliwia

4.Brodowicz Olga

5.Kosak Kinga

6.Socha Bartosz

7. Kopała Dominik

 8.Dudzińska Diana

9. Ałykow Wiktoria

10. Krasowska Iga

11.Nawrocka Daria

12. Kumoś Szymon

13. Doliński Jakub

14. Wieczorek Natalia

15.  Wieczorek Marzena

 

grupa poczatkująca - BRODZIK WTOREK, CZWARTEK 15:30

1. Michał Serewis

 2.Julia Kochanowska

3. Dominika Polerecka

4.Bartosz Kuchmistrz

5.Korneliusz Guła

6. Agnieszka Turkiewicz

7.Bartek Tatarczuk

8. Wiktoria Niechwładowicz

9. Dominik Matoga

10. Zuzanna Kos

11.Wiktoria Wójcik

12.Olga Trzebiatowska

13.Radosław Herbuś

14. Igor Rafferty

15. Adam Socha

 

grupa poczatkująca - BRODZIK WTOREK, CZWARTEK 16:30

1.  Ajple Jakub

2. Matysiak Mateusz

3.Tumilewicz Konrad

 4.Kabata Dawid

 5. Mazur Bartek

 6.Kładnik Katarzyna

 7. Dyjur Zuzanna

8. Szachowicz Michał

 9. Żuławska Julia

10.  Galiński Maksymilian

11. Wrona Michał

12. Caban Bartosz

13. Caban Błażej

14. Muszyńska Róża

15. Owsieniuk Szymon

 

grupa poczatkująca - GŁĘBOKI BASEN WTOREK, CZWARTEK 15:30

1.   Inez Kuzdrowska

2.       Aleksandra Morawska

3.       Szymon Tatarczuk

4.       Bartek Kochanowski

5.       Benjamin Czerwiński

6.    Daria Szelest

7. Szymon Gusaryk

8. Paula Kozina

9. Wiktoria Wąsowicz

10. Patrycja Kiryk

11. Ida Wszoła

12. Aleksandra Guła

13. Julia Mazur

14. Aleksandra Kaleta

 

grupa śedniozaawansowana - GŁĘBOKI BASEN WTOREK, CZWARTEK 16:30

1.    Berenika Piaśnik

2.      Gabriela Nawrocka

3.    Zuzia Zielonko

4.  Julia Muszyńska

 

Mistrzostwa Polski 14 lat podsumowanie

Rafał Kusto był jedynym zawodnikiem naszego klubu na tych zawodach, jednoczesnie faworytem do złotych medali w stylu klasycznym na wsystkich dystansach, nie zawiódł - 3 złote medale i 3 rekordy okregu, na 100 m otarł się o rekord Polski.

 

Gratulacje !!!!!!!!!

Mistrzostwa Polski - 14 lat

Gorzów Wlkp., 5 - 7 lipiec 2013
Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów - 14 lat

 

Rafał Kusto czy będzie komplet złotych medali w stylu klasycznym?

 

Do finału na 50m wszedł z pierwszym czasem - 31,44 i wygrywa finał z czasem 31,35s !!!!!!!!!!!!!!

 

Rekord okregu !!

Podsumowanie OLM Dolnośląskiego OZP

Krótkie podsumowanie:Wystartowało ośmioro naszych zawodników, pięcioro bezpośrednio z bardzo ciężkiego zgrupowania. Bracia Kusto zdobyli po cztery medale: Rafał - dwa pierwsze, drugie i trzecie, Robert - jedno pierwsze, jedno drugie i dwa trzecie, Monika Wójcik trzecie miejsce, razem 9 medali. Cała ósemka zrobiła 19 życiówek. No i sprawdziłem: - Monika dwa czwarte miejsca, Rober jedno czwarte, Marcin dwa czwarte miejsca razem pięć pechowych, najgorszych czwartych miejsc.

Otwarte Letnie Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP

Otwarte Letnie Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP Długi basen (50m) WROCŁAW 01-02.06.2013

Na basene WKS Śląsk Wrocław startować będą:
Wójcik Monika
Kusto Rafał
Kusto Robert
Szkirpan Jonasz
Juszczyk Dawid
Tkaczyk Konrad
Sławiński Marcin
Kulig Wojciech

czworo pierwszych zawodników jedzie prosto z z dwutygodniowego ciężkiego obozu w Drzonkowie, na obolałych mięśniach ale na pewno będą walczyć. Powodzenia.
Wyniki na żywo jak zwykle na Omegatiming

Rekordy okręgu

Grand Prix Lotto - Puchar Polski Długi basen (50m)
Drzonków (POL) 18- - 19-5-2013

Rafał pobił rekord okręgu swojego brata Roberta z tamtego roku na 50 m klasykiem czasem 32,21 oraz na na 200 m klasykiem rekord z 2005 roku czasem 2;30,70.
Jurto 100 m klasykiem i trener Adam Musiał zapowiada atak na rekord 1:11,55 planowy start o godzinie 10,38 będziemy kibicować

Ostre przygotowania

Grand Prix Lotto - Puchar Polski w Drzonkowie tymi zawodami na długim basenie 18 i 19 maja siódemka naszych zawodników rozpoczyna dwutygodniowy obóz, który ma za zadanie przygotować ich jak najlepiej do letnich Mistrzostw Polski. Monika Wójcik, Rober i Rafał Kusto, Marcin Sławiński, Konrad Tkaczyk, Jonasz Szkirpan, Dawid Juszczyk po zawodach zostają w Drzonkowie i ostro trenują, następnie jadą prosto na Mistrzostwa Okręgu do Wrocławia. Na Mistrzostwach Okręgu mogą być mocno zmęczeni ale cel to Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów poszczególnych roczników.
Zawody w Drzonkowie, przygotowania, Mistrzostwa Okręgu i Mistrzostwa Polski będą na 50 m basenie, nie prowadzimy rankingu długiego basenu więc trudno odnieść się do wyników. Po powrocie poprosimy trenera Adama Musiała aby podsumował te starty i obóz. Wyniki możecie śledzić na żywo na Omegatiming. Zawodnikom życzę owocnej pracy.

Jelenia Góra 27.04.2013

XIII OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA JELENIEJ GÓRY
Jelenia Góra, 27.04.2013

W zawodach brała udział duża grupa naszych zawodników, bo aż 108 startów.

W grupach wiekowych oprócz najstarszych - 14 lat i więcej, oni już wystąpili w kategorii open.

Rudek Wiktoria 1 miejsce na 50 motyl, 3 miejsce na 50 dowolnym,
Torba Kacper 2 miejsce na 50 motyl, 1 miejce na 50 dowolnym, 1 miejsce 50 grzbietem
Szkirpan Jonasz 1 miejsce na 50 motyl, 1 miejsce na 50 grzbiet, 
Kusto Robert 2 miejsce na 50 motyl, 1 miejsce na 50 klasykiem, 2 miejsce 50 dowolnym
Kusto Rafał 2 miejsce na 50 klasykiem
Wójcik Monika 3 miejsce na 50 klasykiem
Sławiński Marcin 3 miejsce na 50 grzbietem
Młodzińska Wiktoria 3 miejsce na 25 dowolnym
Parzyński Hubert 3 miejsce na 50 dowolnym

Tym razem rekordów klubu nie stwierdziłem.

nowe rekordy klubu

W Świebodzicach Rudek Wiktoria pobiła rekord klubu na 50 m dowolnym czasem 30,55, a Rafał Kusto poprawił swój rekord na 200 m zmiennym czasem 2:28.11

Sprint w Świebodzicach

V OGÓLNOPOLSKIE ZAWDY PŁYWACKIE W SPRINCIE O PUCHAR KLUBU KIBICA POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ŚWIEBODZICE

Nasi zawodnicy zdobyli 14 medali:
Kusto Rafał dwa złote
Wójcik Monika złoty i srebrny
Sławiński Marcin złoty i srebrny
Torba Kacper dwa srebrne
Kulig Wojciech srebrny i brązowy
Szkirpan Jonasz srebrny i brązowy
Rudek Wiktoria srebrny
Sztafeta chłopców 13 lat i młodsi złoty medal

Gratulacje

Kadra Wojewódzka Młodzików 2013r.

DOZP opublikował skład Kadry Wojewódzkiej Młodzików 2013r

W kadrze sa:

Rudek Wiktoria
Kusto Rafał
Torba Kacper

Już od wielu lat w składzie kadry się nasi zawodnicy to świadczy o stałym wysokim poziomie naszego pływania.

VI Zawody o puchar Burmistrza - Podsumowanie

W dniach 22 i 23 marca na basenie w Lubaniu odbyły się VI Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Lubań.

W zawodach wzięło udział 247 zawodników z 12 dolnośląskich klubów pływackich w czterech konkurencjach pływackich, na trzech dystansach zależnie od  grupy wiekowej.

Gospodarz zawodów UKS Orka Lubań zwyciężył klasyfikacje medalową zdobywając 17 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych medali.

W zawodach oprócz wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski Juniorów braci Kusto wzięli udział medaliści i finaliści Mistrzostw Polski Juniorów z innych klubów:

Szkarłat Julia - WKS Śląsk Wrocław

Bartylel Aleksandra - UKP MANTA Jelcz-Laskowice

Arentewicz Jacek - MKS Piast Głogów

Zawodnicy ci w znaczący sposób podnieśli poziom rywalizacji.

Każdy zawodnik startował w dwóch konkurencjach, z UKS Orka Lubań medale zdobywali:

Rudek Wikroria  -  dwa złote

Parzyński Hubert – dwa złote

Torba Kacper – dwa złote

Kusto Rafał – dwa złote

Kusto Robert – dwa złote

Szkirpan Michał – złoty i srebrny

Sławiński Marcin – złoty i srebrny

Markuszewska Kornelia – złoty i brązowy

Wójcik Monika – srebrny i brązowy

Szkirpan Jonasz – srebrny i brązowy

Tkaczyk Konrad - srebrny i brązowy

Mażul Alan – złoty

Skórniak Jakub – złoty

Stycharz Patrycja – srebny

Cepuchowicz Jakub – srebny

Torba Klaudia - brazowy

Kulczycka Klaudia – brązowy

Młodzińska Wiktoria – brązowy

Trefler Tomasz – brązowy

Pyzio Radosław – brązowy

W klasyfikacji za dwa najlepsze starty wg punktacji FINA w swoich kategoriach wiekowych;

Rudek Wiktoria  - pierwsze miejsce

Torba kaper – pierwsze miejsce

Kusto Rafał – pierwsze miejsce

Kusto Robert – drugie miejsce

Tkaczyk Konrad – trzecie miejsce

W konkurencji sztafet mieszanych 4x50 m dowolnym sztafety Orki zdobyły pierwsze i trzecie miejsce

Sztafet dziewcząt  4x50 m dowolnym drugie miejsce, a sztafeta chłopców 4x50 m dowolnym pierwsze miejsce

Gratulacje!!!

Rekordy klubu

Z opóźnieniem informacja że na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14,15,16 lat nasi pobijali rekordy klubu:

Rafał Kusto
100 m klasykiem - 1:07.76
200 m klasykiem - 2:27.05

Robert Kusto
50 m motylkowym - 26.74
100 m zmiennym - 1:01.70

Marcin Sławiński
50 m grzbietowym - 30,54
100 m grzbietowym - 1:05.93

Konrad Tkaczym:
100 m motylkowym - 1:02,22

DOZP się poprawia

DOZP się poprawia !!!.

Na stronie DOZP został poprawiony artykuł z MP 14L i MP 15L uwzględniając naszych zawodników. czyli nasze interwencje coś dały.

Niesmak pozostał

Medale Mistrzostw Polski Juniorów

Rafał Kusto jest wielki, to chyba największy sukces naszego klubu i śmiem twierdzić że największy sukces zawodnika z Lubania w sporcie juniorskim naszego miasta.
Rafał na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 l w Olsztynie zdobył dwa złote medale i jeden srebny.
50m klasyczny Finał 2. 31.67 
50m klasyczny Eliminacje 1. 31.56 
100m klasyczny Finał 1. 1:07.76 
100m klasyczny Eliminacje 1. 1:07.96
200m klasyczny Finał 1. 2:27.05

Robert Kusto na Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w Dębicy zdobył brązowy medal
50m klasyczny Finał 3. 31.26

Bracia są niesamowici
Wielkie podziękowania i gratulacje dla rodziców.

Liga pływacka Zgorzelec 2013

8 czerwca w Zgorzelcu zakończyła się liga pływacka. Szczegóły na stronie UKS Energetyk Zgorzelec.

Wyniki:

 
 

23-02-2013

13-04-2013

11-05-2013

08-06-2013

 

czas

m

czas

m

czas

m

czas

m

Młodzińska Wiktoria - generalna: 2 m

25m dowolny

 

 

17,90

 

17,60

 

17,38

 

25m grzbietowy

 

 

21,44

2

 

 

 

 

25m klasyczny

 

 

 

 

24,22

2

 

 

25m motylkowy

 

 

 

 

 

 

20,50

1

 

Stycharz Patrycja

25m dowolny

19,41

4

19,17

 

19,77

 

18,34

 

25m grzbietowy

 

 

22,10

5

 

 

 

 

25m klasyczny

 

 

 

 

25,93

5

 

 

25m motylkowy

 

 

 

 

 

 

24,22

6

 

Królikowska Marcelina

25m dowolny

28,53

19

30,57

 

24,98

 

23,94

 

25m grzbietowy

 

 

27,82

19

 

 

 

 

25m klasyczny

 

 

 

 

32,33

10

 

 

25m motylkowy

 

 

 

 

 

 

31,26

16

 

Borowiecki Jakub

25m dowolny

21,22

6

21,04

 

22,13

 

 

 

25m grzbietowy

 

 

24,67

7

 

 

 

 

25m klasyczny

 

 

 

 

30,72

9

 

 

25m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kędzia Radek

25m dowolny

 

 

30,02

 

26,89

 

27,58

 

25m grzbietowy

 

 

35,33

24

 

 

 

 

25m klasyczny

 

 

 

 

31,91

15

 

 

25m motylkowy

 

 

 

 

 

 

31,79

14

 

Furmaniak Natalia

50m dowolny

44,00

6

44,58

 

 

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

48,48

7

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Repińska Julia

50m dowolny

 

 

42,31

 

 

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

51,89

9

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dereń Julia

50m dowolny

45,84

12

46,44

 

44,10

 

43,54

 

50m grzbietowy

 

 

54,19

13

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

1:07,96

15

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

57,50

12

 

Furmaniak Paulina

50m dowolny

47,24

14

47,84

 

 

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

55,49

14

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parzyński Hubert

50m dowolny

 

 

 

 

34,41

 

34,85

 

50m grzbietowy

 

 

 

 

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

46,33

1

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

40,54

1

 

Cepuchowicz Jakub - generalna: 3 m

50m dowolny

 

 

38,88

 

39,12

 

37,96

 

50m grzbietowy

 

 

43,51

3

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

50,17

6

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

47,10

7

 

Szkirpan Michał

50m dowolny

38,21

3

38,34

 

38,21

 

38,56

 

50m grzbietowy

 

 

46,08

5

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

48,63

4

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

47,05

8

 

Rękowski Maciej

50m dowolny

38,70

5

 

 

37,47

 

39,94

 

50m grzbietowy

 

 

 

 

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

1:00,64

12

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

50,59

11

 

Skórniak Jakub

50m dowolny

45,29

18

43,61

 

46,18

 

44,05

 

50m grzbietowy

 

 

53,02

14

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

1:02,71

18

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

57,01

20

 

Łaśkiewicz Patryk

50m dowolny

47,24

21

 

 

 

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

 

 

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pawlewicz Konrad

50m dowolny

48,44

22

44,20

 

43,16

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

51,79

12

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

58,84

13

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogorzelski Krystian

50m dowolny

48,66

24

50,61

 

49,81

 

51,06

 

50m grzbietowy

 

 

48,79

19

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

1:06,28

22

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

1:06,94

26

 

Rudek Wiktoria - generalna: 2 m

50m dowolny

30,65

2

 

 

30,24

 

29,59

 

50m grzbietowy

 

 

 

 

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

41,30

1

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

33,24

1

 

Kulczycka Klaudia

50m dowolny

 

 

35,43

 

35,76

 

34,07

 

50m grzbietowy

 

 

40,17

4

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

46,80

3

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

41,06

5

 

Jabłońska Alicja - generalna: 1 m

50m dowolny

35,50

7

35,90

 

 

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

41,99

5

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Borysiuk Kamil

50m dowolny

 

 

36,20

 

 

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

44,50

6

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Torba Kacper - generalna: 1 m

50m dowolny

28,88

1

 

 

28,78

 

29,07

 

50m grzbietowy

 

 

 

 

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

39,56

1

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

31,73

1

 

Puzio Radosław

50m dowolny

37,51

9

37,75

 

38,61

 

37,49

 

50m grzbietowy

 

 

43,36

7

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

52,44

9

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

50,80

8

 

Szulc Eryk

50m dowolny

 

 

40,14

 

 

 

40,15

 

50m grzbietowy

 

 

47,48

11

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

42,98

4

 

Malung Miłosz

50m dowolny

41,89

15

40,30

 

37,92

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

48,07

12

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

1:32,31

15

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wójcik Monika - generalna: 2 m

100m dowolny

1:14,25

4

1:12,48

 

 

 

1:09,43

 

50m grzbietowy

 

 

42,63

2

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

36,19

2

 

Markuszewska Kornelia - generalna: 3 m

100m dowolny

 

 

1:16,51

 

1:18,84

 

1:17,71

 

50m grzbietowy

 

 

40,87

3

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

44,86

1s

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

36,19

3

 

Kusto Robert - generalna: 1 m

100m dowolny

58,36

1

57,91

 

 

 

56,95

 

50m grzbietowy

 

 

30,12

1

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

28,08

1

 

Szkirpan Jonasz - generalna: 2 m

100m dowolny

0:59,65

2

58,47

 

 

 

57,39

 

50m grzbietowy

 

 

30,67

2

 

 

 

 

50m klasyczny

 

     

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

27,91

2

 

Kusto Rafał

100m dowolny

1:01,71

3

 

 

 

 

1:00,45

 

50m grzbietowy

 

 

 

 

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

31,10

3

 

Sławiński Marcin - generalna: 3 m

100m dowolny

1:01,89

4

1:01,90

 

 

 

1:02,43

 

50m grzbietowy

 

 

32,17

3

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

30,23

4

 

Tkaczyk Konrad

100m dowolny

1:02,41

5

 

 

 

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

 

 

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolotylov Edwin

100m dowolny

 

 

1:05,66

 

 

 

 

 

50m grzbietowy

 

 

35,67

4

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juszczyk Dawid

100m dowolny

 

 

1:11,65

 

 

 

1:07,46

 

50m grzbietowy

 

 

39,82

5

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

33,97

6

 

Lejczak Rafał

100m dowolny

 

 

1:16,54

 

1:15,38

 

1:15,46

 

50m grzbietowy

 

 

43,26

6

 

 

 

 

50m klasyczny

 

 

 

 

46,17

3

 

 

50m motylkowy

 

 

 

 

 

 

38,76

8

 

* miejsca w II, III, IV edycji są za łączny czas z dwóch konkurencji